Relacja z webinarium „Harvard Business Review Polska”

Coraz więcej organizacji, na drodze ku lepszej efektywności, decyduje się dziś na optymalizację kosztów. To doskonały sposób na większe oszczędności, lepsze gospodarowanie budżetem, usprawnienie jakości usług czy redukcję bieżących wydatków. Jednak przeprowadzenie optymalizacji nie jest prostym zadaniem. Przystępując do niej, musimy odpowiednio się przygotować, m.in. wskazując obszary działalności, w których dokonanie optymalizacji będzie najbardziej opłacalne. Jak tego dokonać? Jak najefektywniej zmniejszać wydatki związane z prowadzeniem firmy? W jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi przeprowadzić ten proces, aby na nim skorzystać, a nie stracić?

Obejrzyj webinarium „Optymalizacja kosztów w firmie” organizowanym przez „Harvard Business Review Polska”, Lafarge, GS1 Polska, Grupa REWIT i 4optima. Podczas oglądania:

  • dowiesz się, jak zmniejszyć wydatki związane z prowadzeniem firmy,
  • sprawdzisz, jaka strategia optymalizacji kosztów będzie najlepsza dla Twojej organizacji,
  • poznasz dobre praktyki polskich firm, które mają już za sobą procesy optymalizacyjne

Partnerzy wydarzenia

Poznaj naszych ekspertów

Tomasz Ostrowski
dyrektor zarządzający w Rewit Optymalizacja Biznesu

Ekspert w dziedzinie doradztwa operacyjnego. Od ponad 12 lat zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania kosztami oraz poprawą efektywności procesów zachodzących w przedsiębiorstwach. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach na kierunku Zarządzanie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkimi z zakresu prawa podatkowego. W Grupie REWIT kieruje zespołem odpowiedzialnym za audyty, przygotowanie kompleksowych rozwiązań optymalizacyjnych oraz ich wdrożenie u klientów. Jego zespół może pochwalić się realizacją ponad 300 projektów doradczych dla średniej wielkości oraz dużych przedsiębiorstw, takich jak: Mostostal Puławy, Tameh Polska, WSiS Biomed-Lublin, Balticon, Protektor, Polkomtel, Cyfrowy Polsat, Hager Polo, Polfa Lublin.

Iwona Pękala
współzałożyciel i prezes firmy 4optima

Przedsiębiorca, manager, praktyk z 20-letnim stażem, ekspert optymalizacji procesów, zakupów i kosztów. W swojej pracy łączy perspektywę architekta wewnętrznych procesów organizacyjnych i znawcy nowoczesnych rozwiązań rynkowych. Współzałożyciel i prezes 4optima sp. z o.o., specjalizującej się w optymalizacji kosztów operacyjnych przedsiębiorstw poprzez prowadzenie kompleksowych projektów modernizacji obszarów wsparcia biznesowego. Sukcesy opiera na wieloletnim doświadczeniu prowadzenia reorganizacji przez innowacyjne wdrożenia i zarządzanie projektowe z dbałością o ciągłość działania i komfort pracy zespołów ludzkich

Agata Horzela
Konsultant w centrum GS1 Polska

Zajmuje się doradztwem w zakresie automatycznej identyfikacji opartej na kodach kreskowych. Jest ekspertem z zakresu prawidłowej identyfikacji jednostek handlowych oraz pracuje nad możliwościami wdrożeń standardów systemu GS1 w branży transportu i logistyki. Autorka licznych publikacji i raportów branżowych. Uczestniczka międzynarodowych grup roboczych ds. usprawnień i innowacji w TSL.

Michał Gembal
Dyrektor Marketingu, Rzecznik Prasowy GRUPY ARCUS

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Master of Business Administration) oraz podyplomowych studiów Zarządzania Firmą w Warunkach Nowej Ekonomii organizowanych przez Szkołę Główną Handlową oraz Institut Francais de Gestion w Paryżu. Posiada kilkunastoletnią praktykę w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, a tym zarządzania strategicznego, doradztwa i konsultingu IT, marketingu, PR, RI, zarządzania kryzysowego oraz sprzedaży. Pracownik międzynarodowych korporacji (Reed Elsevier, LexisNexis, Hubert Burda Media) oraz twórca firmy doradztwa informatycznego IT AUDIT, wspierającej wiele polskich instytucji wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozwiązań teleinformatycznych. Od 2007 pracuje w GRUPIE ARCUS, gdzie zarządza działem zajmującym się m.in. edukowaniem rynku w zakresie nowych technologii służących optymalizacji działalności przedsiębiorstw oraz instytucji.

Pasjonat nowych technologii, prelegent wielu konferencji poświęconych rozwiązaniom IT, autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w prasie ogólnopolskiej oraz branżowej dotyczących wykorzystania innowacyjnych rozwiązań stosowanych w działalności firm i urzędów.

Data: 14 marca 2018
Czas trwania: ok. 60 minut

Obejrzyj relację

Jeśli już wypełniłeś formularz wpisz tylko swój e-mail.